GLENMARK W CZASACH COVID-19

Dowiedz się więcej o tym, jak Glenmark angażuje się w potrzeby pacjentów, zdrowie publiczne i pomaga społeczeństwu podczas pandemii.

NOWY SPOSÓB NA NOWY ŚWIAT

W Glenmark wierzymy we wzbogacanie życia i dokonywanie zmian dla pacjentów na całym świecie. Nieustannie staramy się znaleźć nowe sposoby, które utorują drogę do zdrowszego jutra.

ODKRYWANIE ZAAWANSOWANYCH TERAPII DLA NOWEGO ŚWIATA

Tworzymy centra doskonałości w dermatologii, onkologii i terapii oddechowej. Wysiłek ma na celu opracowanie zaawansowanych terapii, które wzbogacą życie pacjentów na całym świecie.

NOWY ŚWIAT -ZDROWSZY ŚWIAT

Posiadając biura w ponad 50 krajach, 14 zakładów produkcyjnych w czterech krajach i 3 centra badawczo-rozwojowe na całym świecie, nieustannie pracujemy nad poprawą jakości życia pacjentów na całym świecie.

NOWY SPOSÓB NA NOWY ŚWIAT ZACZYNA SIĘ OD NAS

Ponad 14 000 pracowników z ponad 60 narodowości z jedną misją – Wzbogacanie życia na całym świecie.

Glenmark

Glenmark Pharmaceuticals jest firmą farmaceutyczną działającą na całym świecie, która opiera swój rozwój na badaniach naukowych.

Jesteśmy wiodącym graczem w poszukiwaniu nowych cząsteczek, zarówno chemicznych tzw. NCE (z ang. new chemical entities) i biologicznych – NBE (z ang. new biological entities). Aktualnie dysponujemy pięcioma molekułami w różnych fazach badań klinicznych. Firma posiada znaczący udział w rynkach leków „branded generics” w krajach rozwijających się, także w Indiach oraz stanowi silny i szybko rosnący biznes na rynku generycznym w Stanach Zjednoczonych. Glenmark wprowadza również substancje czynne na rynki krajów w pełni i częściowo regulowanych. Firma obecnie zatrudnia ok 13 500 osób, prowadzi sprzedaż produktów w ponad 80 krajach na świecie, a w 30 krajach ma swoje biura. Glenmark ma pięć ośrodków badawczo-rozwojowych oraz pięć własnych zakładów produkcyjnych
(w Indiach, Czechach i Brazylii).

Od momentu pierwszego notowania na giełdzie papierów wartościowych w roku 2000, kiedy Glenmark odnotował przychód w wysokości $32 mln, firma istotnie się rozwinęła i obecnie jest notowana na liście 100 Najlepszych Firm Farmaceutycznych i Biotechnologicznych*. W 2011r. Glenmark otrzymał wyróżnienie prestiżowego Magazynu SCRIP, który jest najbardziej rozpoznawalnym i szanowanym pismem branży farmaceutycznej na świecie. Nagrody SCRIP otrzymaliśmy w kategoriach: ‘the Best Company Across Emerging Markets’ oraz the 'Best Overall Pipeline’. SCRIP docenił Glenmark również w 2008r. kiedy przyznano nam nagrody dla 'Best Pharma Company in the World – SME’ i 'Best Company in an Emerging Market’.

W 2020r. Glenmark zajął 13 miejsce w globalnym, prestiżowym rankingu Dow Jones Sustainability Emerging Markets Index, tym samym uplasował się w czołówce międzynarodowych firm farmaceutycznych.

Inne nagrody otrzymane przez Glenmark to m.in. „The Best under a Billion Dollar companies in Asia” przyznana w 2008r. przez magazyn Forbes, „Indian Innovator Pharmaceutical Company of the Year – 2010” przyznana przez Frost & Sullivan, oraz „Gold Patent Award 2011” w kategoriach preparatów API oraz masowego eksportu leków (Non Biologicals) przez Pharmexcil.

Glenmark Pharmaceuticals Sp. z o.o. swoje biuro w Polsce otworzył w 2008r.

W 2009r. aktywnie rozpoczęliśmy promocję naszych produktów, docierając do lekarzy i farmaceutów. Jesteśmy obecni m.in. w pediatrii, alergologii, laryngologii, pulmonologii oraz onkologii. W nieodległej przyszłości planujemy rozwinięcie również działalności w nowych obszarach terapeutycznych.

Nasze aktualne portfolio składa się z produktów wydawanych na receptę (refundowanych i nierefundowanych), produktów wydawanych bez recepty (tzw. OTC), wyrobów medycznych, suplementów diety i dermokosmetyków.

Prowadzimy hurtownię farmaceutyczną zlokalizowaną w Kopytowie
k. Warszawy. Z tamtejszego magazynu realizujemy zamówienia i wysyłamy produkty do współpracujących z nami dystrybutorów farmaceutycznych na terenie całej Polski.

We współpracy stawiamy na profesjonalizm i wysokie standardy działania, dlatego cyklicznie szkolimy naszych Pracowników oraz regularnie uczestniczymy w konferencjach dedykowanych specjalistycznym obszarom medycznym, w których możemy proponować rozwiązania dla Pacjentów.

Glenmark Pharmaceuticals

0